Kontakta oss

VÄXEL tel. 018-37 320 till klockan 15.00 på vardagar övrig tid tel. 018-37 3222

Personal

   
 
Vik.överskötare                                      Lina Bergbo
Tel. 018-373 260
E-post: lina.bergbo@oasen.ax
Fax. 373 261
 
 

Ekonom
Marywonne Mäkilä
Tel. 018-373 251
E-post: marywonne.makila@oasen.ax 

 

 

 

Löneräknare
Sirkka Nordström
Tel. 018-373 254
E-post: sirkka.nordstrom@oasen.ax

   
     

Vik.avdelningsskötare
Pellas
Linda Heinola
Tel. 018-373 231
E-post: linda.heinola@oasen.ax
Fax. 373 261
Sjukskötare Pellas måndag-fredag
kl. 08.00-16.00
Tel. 018-373 232,
obekväm arbetstid tel. 018-373 222

Avdelningsskötare
Mattas
Maria Erikson
Tel.018- 373 221
E-post: maria.erikson@oasen.ax
Fax. 373 261
Sjukskötare Mattas 
Tel. 018-373 222  

Avdelningsskötare
Solsidan
Annika Snällström-Andersson  
Tel. 018-373 241
E-post: annika.snallstrom-andersson@oasen.ax  
Fax. 373 261
Sjukskötare Solsidan Måndag-fredag kl. 08.00-16.00
Tel. 018-373 242,
obekväm arbetstid tel. 018-373 222

Avdelningskötare
Liljan - effektiverat serviceboende
Anette Jansson
Tel. 018-373 242 E-post: anette.jansson@oasen.ax     

 

 

 

 

 

Sysselsättningsterapeut
Mejt Svahnström
Tel. 018-373 273

E-post: sysselsattningen@oasen.ax
mejt.svahnstrom@oasen.ax
   


Fysioterapeuter
Victoria Åkerblom och Ida Andersson
Tel. 018- 373 272   
Mail: fysioterapin@oasen.ax
victoria.akerblom@oasen.ax
ida.andersson@oasen.ax

   

Fastighetsskötare
Bogdan Gheorghe                   
Mobil: 04573421456

   

Avdelningarna

   

Demensavdelning Solsidan  
Solsidan
Tel. 018-373 240
E-post:solsidan@oasen.ax

Avdelning Mattas
Tel. 018-373 220
E-post: mattas@oasen.ax

Avdelning Pellas
Tel. 018-373 230
E-post: pellas@oasen.ax

Effektiverat serviceboende Liljan
Tel. 018-373 246  

 

 

 

 

 

Köket
Kökschef Peter Berndtsson
Tel. 018-373 215
E-post: koket@oasen.ax

   
Tvätt/Städ
Tel. 018-373 271
   

Besöksadress

Godbyvägen 486
AX-22150 Jomala